Bağcılar Demirdöküm Servisi

Kombi sahibi olan kişilerin merak ettiği en önemli konuların başında kombi bakımı gelmektedir. Bağcılar Demirdöküm Servisi olarak, sizlere bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Bağcılar Demirdöküm Servisi Kombi bakımında önce, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilmelidir. Daha sonra kombinin su sızdırmazlık kısmı kontrol edilir. Kontrol aşamasında bir problem yaşanmaz ise kombinin içi açılarak tozlanma durumu kontrol edilir. Tozlanma durumu fazla ise, kombinin tozları temizlenmelidir. Kombi içerisinde var olan elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol edilir. Baca fanı da kontrol edilmelidir. Kombi içerisindeki mevcut su boşaltılmalıdır. Böylelikle kontrol aşamasında etraf maf olmaz. Yanma hazinelerinin de temizliğini yaptıktan sonra ateşleme iyonizasyon elektrodu da mutlaka kontrol edilmelidir. Üç yollu vanayı ustalıkla sökerek temizleme işlemi yapılır.

Bağcılar Demirdöküm Kombi Servisi

Şayet ürün, hermetik tip ise bulunan fan kısmı da sökülerek temizlenir. Daha sonra da yerine monte edilir. Gaz ayar kontrolleri gerçekleştirilir. Tespit edilen arızalar veya sonradan oluşabilecek arızalar Bağcılar Demirdöküm Servisi uzman teknisyenlerimiz tarafından tespit edilmektedir.

İşlem biriminin ardından ilk başta cihazdan boşaltılmış olan su yeniden takviye edilir. Kombinin sıcak su ve petek konumuna getirilerek kombi çalıştırılır. Hem sıcak su hemde petek konumda sorun olmadığı tespit edilip müşteriye bir sorun olmadığı söylenir ve çalışır durumda ki kombi kullanıcının onayına sunulur.

Kombi Bakımı Yaptırırken Yetkili Serviste Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinize gelen servis ekiplerinin yetki belgesi olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Ayetki belgesi bulunmayan kişilerin cihazınıza müdahale etmesine asla izin vermeyin. Bağcılar Demirdöküm Servisi tüm yetkili belgelere sahiptir.

Bakım sırasında hangi işlemlerin yapılacağı konusunda bilgi verilmesini isteyin. İşlem öncesinde kombi kapağının açılmadan önce sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testlerinin yapıldıktan sonra kombinin çalışma verimliliğinin kontrol edildiğinden emin olunmalıdır.

Özellikle kombinizin kritik güvenlik parçalarının; bacalı kombi modellerinde limit sensörü ve çekiş durumu, yoğuşmalı kombi modellerinde ise su haznesi temizliğinin de ve çamur ayrıştırıcı filtrelerinin kontrollerinin geçirilmesinin ardından da sorunların giderildiğinden emin olunmalıdır. Bağcılar Demirdöküm Servisi olarak müşterilerimize bu konuda güvence veriyoruz.

KOMBİ BAKIMI AKSATILIRSA NE OLUR?

Bağcılar Demirdöküm Servisi Kombi bakımı yılda en az bir kez yapılması gereken en önemli noktadır. Servis bakımı masraflarından kaçınmak aşağıdaki sonuçları doğuracaktır.

 • Kombinin ömrü kısalır,
 • Verimli çalışmaz,
 • Maddi açıdan büyük kayıplar yaşatır.
 • Ani bozulmalar sonucunda ekstra ve büyük arıza maliyetleri meydana gelir.

KOMBİ ARIZALARI VE NEDENLERİ

Bağcılar Demirdöküm kombi Servisi Profesyonel sık sık karşılaştığı bazı kombi arızaları ve nedenleri şunlar:

KURULUM HATASI

Bağcılar Demirdöküm Servisi  Kurulum hatası, çalışan kombileri doğrudan etkiler. Bu tür bir hata genelde ; yanlış plastik boru kaynağı, tesisat kaçakları, hatalı uygulama sonucunda ne yazık ki boru çapının hasar görmesi, kaliteli radyatör vanalarının artık işlevsiz hale gelmesi gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Fakat sıva altı tesisatlarda bu eksikliklerinin tespit edilmesi çok ama çok zordur. Bu sebepten dolayıda kurulum hatalarından dolayı ortaya çıkan problemler ve de bu sebeple ısınma problemlerinin kaynağı genel de kombiye mal edilmektedir.

TESİSAT SU BASINCI PROBLEMİ

Bağcılar Demirdöküm Servisi Teknik olarak, kombinin tesisattan almış olduğu suyun basıncı ortalama olarak 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun dahi kombiden dışarıya sızması durumunda kombinin yetersiz su basıncı sebebi ile büyük maddi kayıp verecek olan arızaların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden de ;sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasındadır.

Kullanıcı hataları sebebi işe kombi kullanım kılavuzunun eksik okunduğu durumlarda de gerçekleşmekte ve de çoğu zaman kombinin bir defalık resetleme işlemi ile düzelmektedir. Fakat bazı durumlarda kalıcı arızalar da ortaya çıkabilir. Kullanıcı hatalarına bakacak olursak şu şekilde açıklanabilir ;

En sık karşılaşılan kullanıcı kaynaklı hatalardan biri gaz vanasının kapatılmasıdır. Bu gibi bir durumda kombi, gerekli düzeltmeler yapılmadan tekrar devreye girmeyecektir. Bu gibi durumlarda kullanma kılavuzlarından gerekli açıklamalar okunmalı ya da Bağcılar Demirdöküm servisi çağrı merkezlerinden bilgi alınarak hareket edilmesi daha doğru olacaktır.

Hermetik kombiler

Hermetik şofben ürünlerinde yakma havasının bulunduğu ortamdan almazlar. Bu sebebiyle de ortamda oksijen miktarında kesinlikle bir azalma yaşanmaz. Yakma havası, ürünün bünyesindeki fan kanalı aracılığıyla dışarıya çıkartılmış olan borudan alınacaktır. Yanmış olan gazlar baca aracılığıyla değil aynı fan ile dışarıya atılacaktır.

Hermetik şofbenler, bulunmuş oldukları ortamda oksijeni kullanamadıkları için normal şofbenlere göre çok daha güvenilir kullanım imkanı sunar. Şofbene gelen gaz bağlantısında bir gaz kaçağı sorunu yok ise ya da dışarıya çıkartılan boruların şofben ile bağlantısında bir problem bulunmuyor ise herhangi bir tehlikenin varlığından söz edilemez.

Hermetik şofben ürünlerinin çalışma sistemleri bacalı şofbenlere göre çok farklıdır. Su açılması esnasında şofbenin içerisinde yer alan fan öncelikle şofben içinde kalan yanmış gazları boşaltmak amacıyla bir süre çalıştırır. Bu işlem yüzünden sıcak su 10-15 saniye sonra akmaya başlayacaktır.Eğer bu gecikmeler çok fazla yaşanıyor ise profesyonel servisten yardım istemekte fayda vardır.

Bağcılar Demirdöküm kombi Servisi olarak; uzun yıllara dayanan servis tecrübemiz ile, Demirdöküm markası ve de her model şofben ile kombin tamiri ve bakımı için sizlerin hizmetinizdeyiz.

İstanbul merkez Bağcılar ve tüm semtlerine Demirdöküm şofben bakımı ve Demirdöküm kombi bakımı tamirinin yanı sıra, şofben ve şofbenleriniz ile ilgili her türlü sorunların giderilmesi için de çözümler üretmeye çalışıyor ve garantili hizmet sunuyoruz.

Demirdöküm elektrikli ve doğalgazlı kombi/şofben su tesisatı, kombi elektrik tesisatı, kombi baca temizliği ve bakımı, kombi su kaçağı, kombi tamiri, temizliği ve tüm bakım işlerinizde de gerektiği gibi en iyi şekilde hizmetimizi yapıyoruz ve böylelikle kombiniz ile ilgili tüm sorunlarınızı gideriyoruz.

Tüm Demirdöküm kombi ve şofben ile ilgili sorunlarınız için bizimle 7/24 irtibata geçebilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Bağcılar Demirdöküm kombi servisi İstanbul’un Avrupa yakasında profesyonel olarak hizmet veren firmamız siz değerli kullanıcıların her probleminde yanında olmaktadır. Kurumsal olarak hizmet sektöründe ilk sıralarda yerimizi alarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Arıza bakım onarım ve tamir gibi sorunlarınızda bizlere bir telefon yardımı ile ulaşıp aynı gün hizmet isteyebilir yerinde çözüm üreterek uzun ömürlü kombi cihazına sahip olabilirsiniz. Bağcılar ilçesinin her semtinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bağcılar Demirdöküm Servisi
Bağcılar Demirdöküm Servisi

Bağcılar Demirdöküm Kombi Servisi ve bakımı

Bağcılar Demirdöküm kombi Servisi İşletmemiz her yıl düzenli olarak %40’a varan petek kombi bakımı kampanyası uygulamaktadır. Bu kampanyadan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey sonbaharda çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek olacaktır. Çağrı merkezi personellerimiz sizlere periyodik bakım işlemlerinde neler yapılacağını ve cazip fiyat bilgisini sunarak kayıt oluşturmanızı sağlayıp 3 iş günü içerisinde talebinizi yerine getirecektir.

Kombi petek bakımında neler yapılıyor  ;

 • Prosestat bakımı
 • Fan temizliği
 • Tozların temizliği
 • Duman odası temizliği
 • Ana Eşanjör temizliği
 • Genleşme tankı kontrolü
 • Üç yollu vana kontrolleri
 • Elektrot testi
 • Gaz ayarları
 • Filtre temizliği
 • Pompa bakımı
 • Petekler makine yardımı ile temizlenir ve havası alınır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi doğru yapılması gereken kombi petek bakımı işlemleri bunlardır. Yanlış yapılan bakımlarda ise ne gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabiliriz.

Yanlış yapılan bakımlarda olası sorunlar ; cihazın su akıtması , ateşleme yapmaması , gaz kokusu gelmesi , sıcak su gelmemesi vb.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Bağcılar Demirdöküm Servisi F0 HATA KODU : Su basıncı düşük veya yüksek 1,5 bar olarak ayarlamalısınız.

Bağcılar Demirdöküm Servisi F1 HATA KODU : Aşırı ısınma hatası veriyor. Uzman servis tarafından destek alınması gerekir.

Bağcılar Demirdöküm Kombi Servisi F2 HATA KODU : Isı termostat hatası veriyor. Servis tarafından destek alınması gerekir.

Bağcılar Demirdöküm Kombi Servisi F3 HATA KODU : Hava akış problemi olduğu için servis tarafından teknik destek alınması gerekir.

Bağcılar Demirdöküm Kombi Servisi F4 HATA KODU : Ateşleme sorunu cihazınız ateşleme yapamıyor servis ile iletişime geçmeniz gerekir.

Bağcılar Demirdöküm Servisi F5 HATA KODU : Elektronik arızasıdır. Servis tarafından destek alınması gerekir.

 

DemirDöküm Kombi Modelleri

Demirdöküm Aden Modeli ; basit ve dijital çeşitli bir kombidir. Kullanımı oldukça kolay ve tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği bir cihazıdır. Arıza olduğu durumlarda orijinal parçaların kolaylıkla bulunabildiği bir cihazdır.

Demirdöküm Atron Modeli ; duvar tipi hermetik bir kombidir. Ekonomik sınıf ,sessiz çalışma özelliğine sahiptir.

DemirDöküm Nitron Modeli ; Maksimum sıcak su konforuna sahip, yüksek verim enerji tasarruflu bir cihazdır.

Demirdöküm  Nitromix Modeli ; Büyük dairelerin özellikle tercih ettiği bir modeldir. Yoğuşmalı elektrik ve enerji tasarrufu sağlayan bir kombi cihazıdır. Tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği bir modeldir.

DemirDöküm Kalisto Modeli ; Kullanımı oldukça kolay hermetik bir modeldir. Küçük metrekareli alanlar için tercih edilmektedir.

Satış veya teknik destek için çağrı merkezi personellerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı gün içerisinde sorunlarınıza çözüm odaklı cevap vermekteyiz.

Bağcılar Bölgesinde Hizmet Verdiğimiz Mahalleler ;

100.yıl mahallesi , 15 temmuz mahallesi , bağlar mahallesi , Barbaros mahallesi , çınar mahallesi , Demirkapı mahallesi , fatih mahallesi , Fevzi çakmak mahallesi , Göztepe mahallesi , güneşli mahallesi , hürriyet mahallesi , İnönü mahallesi , kazım Karabekir mahallesi , Kemalpaşa mahallesi , kirazlı mahallesi , mahmutbey mahallesi , merkez mahallesi , sancaktepe mahallesi, yavuz selim mahallesi , Yenigün mahallesi , Yenimahalle mahallesi , Yıldıztepe mahallesi.

Bağcılar Demirdöküm Kombi Servisi İletişim

Alanında uzman ekiplerimiz ile sizlere en kısa sürede teknik destek sağlamak için saha ekiplerimiz 7 gün 24 saat sizlere hizmet sağlamaktadır. Aynı gün içerisinde teknik destek almak için çağrı merkezi personellerimizden servis talebinde bulunabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Yapılan işlemlere 1 yıl garanti kapsamı sağlayarak kombinizin ömrünü uzatıyoruz. Bizlere 444 5 316 çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Hemen Arayın