Bahçelievler Demirdöküm Servisi  Doğalgaz kullanımlarının yaygınlaşması ile beraber kombiler, hayatımızın en önemli parçası haline geldi. Kombilerin, verimli ve uzun ömürlü kullanımı için gösterilmesi gereken özeni ve de tüm bakımlarını yaptırılması gerekir. Demirdöküm Kombilerin bakımları yıllık periyodik olarak yapılması ve de sürekli kontrol altında tutulması gerekir. Kombi problerinde olduğu gibi kombi bakımlarında da profesyonellerden destek almak önemlidir. Kombi bakımı için Bahçelievler Demirdöküm Servisi ile iletişim kurarak, işinin ehli olan kombi ustalarımızın sizlere anında ulaşmasını sağlayabiliriz.

Bahçelievler Demirdöküm Servisi
Bahçelievler Demirdöküm Servisi

Bu yazımızda sizlerle kombi bakımı ile ilgili birçok detayı paylaşacağız. Basınç neden yükselir? Kombi barı neden arıza verir? Kombi kaç derece de olmalıdır?

Uzman ekibimiz yılda en az bir kez Demirdöküm doğalgaz kombi bakımının yapılmasını önermektedir. Enerji tasarrufu, verimli ısınma ve ötesinde can ve mal güvenliğiniz için periyodik kombi bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü can ve mal kaybına sebep olacak kazalarla karşı karşıya kalmamak için Bahçelievler Demirdöküm Servisi iletişim adresi ile çağıracağınız bir kombi ustamızı çağırarak kombi bakımı yaptırabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Bakım Aşamaları Nelerdir?

Ürün bakımlarından önce, sıcak su ve kaloriferlerin yanma durumları mutlaka kontrol edilmektedir. Sonrası ki aşama da kombinin sızdırmazlık durumu incelenir. Kombinin içi de açılarak, tozlanma durumu kontrol edilir. Çünkü biriken tüm tozlar dikkatlice temizlenmelidir. Kombi baca fanları kontrol edilerek güzelce temizlenecektir. Burada asıl önemli olan, ateşleme iyonizasyon elektrodu kontrolünün sağlanarak temizlenmesidir.

Burada üç yollu vana sökülerek temizlenerek yerine takılır. Özellikle hermetik tip cihazlarda fan sökülerek temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi sonrasında fan tekrar yerine takılacaktır. Mevcut problemler ya da olası diğer problemler profesyonel, uzman personellerimiz tarafından tespit edilerek gerekli önlemler alınacaktır. Müşterilerimizin onayı alınarak, değişim gereken parçalar bakıma dahil olmayarak ,arızalı parçaları değiştirilerek veya onarılarak düzeltilmesi sağlanır. Temizleme sonrasında tüm parçalar tekrar yerine takılır. Kontrol aşamasında herhangi bir eskime söz konusu ise mutlaka filtreler değiştirilmelidir. Tüm bakım ve onarım işlemleri sırasında üründen boşaltılan sular eklenerek basınç 1,5 bar seviyesine getirilecektir . Kombi mutlaka sıcak su ve petek konumunda çalıştırılmalıdır.

Demirdöküm Kombi Bakımında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Demirdöküm kombi bakımları yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.

  • İlk önce bakıma gelen uzmanların Demirdöküm yetki belgesi kontrol edilmelidir.
  • Demirdöküm yetki belgesi bulunmayanlara bakım yapmasına izin verilmemelidir.
  • Tamire gelen personelden bakım hakkında tüm bilgilendirmelerin yapılmasını istemelisiniz.
  • Ürünlerin bakımı aşamasına gidilirken ;sıcak su ve kalorifer tesisatlarınında ısıtma testlerinin tümünün yapıldığından emin olunmalıdır.
  • Bunun yanında ayrıca kombilerin çalışma verimliliği de kontrol edilmelidir.

Kombi Basıncında Yaşanan Değişimin Sebepleri Nelerdir?

Bahçelievler Demirdöküm Servisi  Demirdöküm kombilerinde sık rastlanan problemlerden bir tanesi de kombilerin basıncının yükselmesidir.Kombi basıncı yükseldiği zaman ne yapılması gerekir? Kombiler ısınma sistemlerinin ana beynidir. Her mevsim mutlaka kullanmamız gereken bu cihazlar hayatımızın zorunlu birer parçasıdır. Periyodik olarak kombi bakımları düzenli olarak yapılmadığı durumlarda ise çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir siniz. Bazı durumlarda Demirdöküm kombi basıncında düşme veya yükselme olayları meydana gelmektedir. Bu dalgalanmanun birçok nedeni olabilir. Şimdi sizlere Demirdöküm kombi basıncı neden yükselir? Demirdöküm Kombi barı neden düşer? Konusunda yanıt vermeye çalışacağız:

Demirdöküm Kombi Basıncı Yükselmesi

Demirdöküm kombi basıncının yükselmesi kesinlikle normal bir durum değildir. Ancak bazı zamanlar Demirdöküm kombi basıncının yükselmesi sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki, bunun nedeni nedir? Bu durum kesinlikle önemli bir arızanın göstergesi olabilir. Bakım aşamasında vanaların iyi sıkılmaması da basıncın yükselmesine sebep olabilir. Ürünün basıncı yükselirse, hemen Bahçelievler Demirdöküm Servisi profesyonel servisimiz arayak destek istemelisiniz. Kombi bakımlarınızın periyodik olarak yapılmaması gibi durumlarda da basınçlar da düşme yaşanabilir. Bu sebepten ötürü kesinlikle Demirdöküm kombi bakımlarını aksatmadan yaptırmalısınız.

Demirdöküm Kombi Basınç Değişimlerinde Neler Yapılmalı?

Demirdöküm kombi basınçlarında düşmeler ya da yükselmeler yaşanabilir. Bu dalgalanmalar yapılması gerekenler nelerdir ? Demirdöküm kombi basınç değerlerinde dalgalanmalar meydana geliyor ise kesinlikle tesisatta bir problem var demektir. Bahçelievler Demirdöküm Servisimizi arayarak yardım isteyebilirsiniz. Servis personelimiz termal kameralar sayesinde mutlaka meydana gelen sızıntının yerini tespit edecektir. Bu şekilde ana problemin bulunması sağlanabilir.

Demirdöküm Kombi Bakımının Önemi

Bahçelievler Demirdöküm Servisi Kombiler ortamın ısınma ihtiyacının yanında bizlere sıcak su da sağlamaktadır. Kombi bakımı, ürün sistemin iyi çalışması açısından çok önemlidir. Bunun yanında ayrıca sizlerin can ve mal güvenliği açısından da büyük önem taşımaktadır. Kombi bakımlarının düzenli yaptırılması halinde üründe bulunan problemler veya olası problemler tespit edilerek önlem alınabilir. Demirdöküm Kombi bakımları düzenli yapılmaması durumlarında; doğalgaz kaçağı, su kaçağı gibi büyük problemler ile karşı karşıya kalınabilir. Yani yaptırılan bakımlar sizlerin can ve mal güvenliğiniz için çok büyük önem taşımaktadır.

Kombilerde Radyatör Temizliğinin Önemi

Özellikle kış mevsiminde evinizin keyfini çıkarmak istiyorsanız kombilerin radyatör bakımlarını mutlaka düzenli olarak yaptırmaya özen göstermelisiniz . Radyatör diğer ismi ile kalorifer peteklerinizi ısı veriminin yüksek olması için bakımları yapılmalıdır. Kalorifer borularında yer alan sıcak su evlerinizi ısıtır. Ne yazık ki bu borularda paslanma ve tıkanma oluşabilir. Bu gibi durumda da ısınma verimliliği etkilenerek faturaların yansıması söz konusu olacaktır .

Hemen Arayın