Esenyurt Demirdöküm Kombi Servis uzmanları, yılda en az bir kez olması şartı bulunan periyodik doğalgaz ve kombi bakımlarını yaptırmamış olan kombi sahiplerini uyarıyor. Kombi cihazın sorunsuz olarak verimli performansta çalışabilmesi ve de doğalgaz faturalarının maddi açıdan zorluk yaşamaması için alanında uzman olan kişilere kombi bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Kombi bakımlarının yaptırılması, olası arızalarının önüne geçmek için çok önemli. Ayrıca doğalgaz faturalarının düşmesi için de kombi bakımlarının yaptırılması gerektiğini unutmayın.

Esenyurt Demirdöküm Servisi
Esenyurt Demirdöküm kombi Servisi

Kombi bakımlarını yaptıran kombi sahipleri, enerji tasarrufu konusunda kazanç elde ederek daha az fatura ödeyecektir. Kombilerinin fabrikasyon çıkışı gibi verimli olmasını da sağlayacaktır. Bakımı yaptırılmayan kombilerin, sürpriz kazalara davetiye çıkartacağı da bilinmelidir. Özellikle kış mevsiminde daha hesaplı ve de güvenli şekilde ısınmak isteyen kişiler kombi bakım işlerini,profesyonel kişilere teslim etmeleri çok önemlidir.

Esenyurt demirdöküm kombi servis

Kombi sahipleri tarafından çok sık yapılan bir kullanıcı hatalarından biri kış mevsiminde yaz modunun çalıştırılmasıdır. Kombi yaz modunda iken tesisatı kış mevsiminde istenilen gibi ısıtmayacak dır.

Diğer bir hata; elektrik kesintilerinde kombilerin aç/kapa düğmesinin sürekli açık durumda kalmasında elektrik gücü tekrar devreye girdiğinde meydana gelebilecek olan voltaj dalgalanmaları sebebi ile kombinlerin arıza vermesine sebebiyet vermesi. Elektriklerin kesilmesi durumunda da kombinin kapalı konuma getirilmesi ve de elektrik geldikten bir süre sonra tekrar açılması çok iyi bir önlemdir.

Esenyurt Demirdöküm kombi Servis Özellikle kış mevsiminde en önemli problemlerden biri, kombine don özelliğinin aktif kalmasının sağlanmasıdır. Özellikle açık ortamlara monte edilen ürünlerin iç ortamlarda montajı yapılan ürünlere göre donma riski oldukça yüksektir. Kombin özelliği, don korumasının çalışır halde olması için elektrik sigortasının ve de gaz vanasının açık olması gerekmektedir. Kombi don korumasına ihtiyaç duyduğu an ürün sistemi sıcaklığını minimum dereceye ulaştırana kadar yanma süreci meydana getirecektir. Gerekli olan gaz veya elektrik kaynağının olmaması halinde ise yanma olayı oluşmayacak ve de ürün donma riski taşıyacaktır.

Yoğuşmalı ürünlerde kombinin donma riskine ek olarak yoğuşma giderlerinin ve de gider ağzının donmaması amacı ile tüm önlemlerin alınmış olması gerekir. Yoğuşma giderlerine uygun olacak şekilde ve de izolasyonu mutlaka yapılmış olmalıdır. Yoğuşma aşamasında suyun önünde herhangi bir engel olmaması halinde de yoğuşma suyu kombi içerisinde birikecek ve de yanma olayını engellemesi sebebi ile sistemin don koruması meydana gerçekleşmeyecektir.

Demirdöküm Kombi Servisi Esenyurt

Hermetik bacalara sahip olan tüm kombilerse, yanma için gerekli olan oksijeni dış ortamdan alınır. Bu sebepten ötürü kombi, dış ortamdan toz gibi küçük parçacıkları da içine çekmektedir. Bu küçük parçacıklar zaman içerisinde fan kanatları üzerine de yerleşerek sıkışmaya bağlı nedenler ile bozulmaya; yanma devrelerinde de ise yüksek verim kaybına sebep olabilir. Esenyurt Demirdöküm kombi Servis çağrı kayıt merkezi ulaşın.

TESİSAT SUYUNUN KİRLENME PROBLEMİ

Tesisat içerisinde aktif olan suyun kirlenmesi nedeni ile kombi dönüş filtrelerinde, daralma ya da daralmaya bağlı sirkülasyon bozukluğu sonucunda da son radyatörlerde ısınma problemini doğurabilir. Şayet kombinin uzak olan radyatör kısmının tamamında ya da bir kısmında ısınmama problemi görünüyor ise, bu durum sirkülasyonun bozulduğuna işaret eder. Kombi bakımı sırasında bu fitreler Esenyurt Demirdöküm kombi Servis tarafından kontrol edilerek temizlenmektedir.

DOĞALGAZ TASARRUFU NASIL SAĞLANIR ?

Özellikle sabahları evden çıkarken kombiyi tamamen kapatmak ekstra maliyetlere sebep olacaktır. Doğalgaz kullanıcılarının alabilecekleri önlemler ile faturalarında yüzde 60 oranında tasarruf sağlayabileceklerine dikkat çeken Esenyurt Demirdöküm Kombi Servis uzmanları, şu önerileri de bulunuyor:

  • Kombilerin daha düşük bir ısıtma seviyesine alabilir ya da kombiye bağlı olan bir oda termostatı var ise bunun derecesi düşürülerek kombinin gün içerisinde daha az çalışması sağlanabilir.
  • Kombilerin tüm gün kapattığınız zaman hem evin hem de kombi de dolaşan ısıtma suyu tamamen soğuyacaktır.
  • Kombi tekrar açıldığın da kombinin evi istenilen sıcaklığa ulaştırmak için fazladan güç sarf etmesi ve de daha fazla yakıt tüketmesine neden olacaktır . Odaların tamamen soğutması değilde belli bir sıcaklığa düşürülmesi daha faydalı bir tasarruf sağlayacaktır.
  • Evin mantolaması önemli. Bu yöntemle, ısı yalıtımı yapılmış olan bina yüzde 30’a kadar yakıt tasarrufu sağlayacaktır.
  • Ev camlarının kalınlığı; çift cam ve kalın kenarlı pencereler, evlerin peteklerinin kapatmayacak bir şekilde dekore edilmesi önemlidir.
  • Bunun yanında, peteklerin arkasından bir ısı kaybı olması söz konusu olabilir. Ayrıca ısı yalıtım plakaları da engellenebilir.

Esenyurt Demirdöküm kombi Servis uzman teknisyen kadrosu ile sizlere hizmet vermekten onur duyar. Sizlerde Demirdöküm Kombi ve Demirdöküm Şofben ürünlerinizin bakımını yapmak ya da meydana gelen arızalarının tamirini yapmak istiyorsanız. servisten yardım isteyin.

Hemen Arayın