Esenler Demirdöküm Servisi Isınma ihtiyacı her asır için çözüme kavuşturulması gereken en önemli konulardan biri olduğu gibi, bu çağda da durum değişmemiş, bu ısınma ihtiyacına arayış devam etmiştir. Ateşin icadıyla başlayan insanların bu ısınma macerası ile sıcak suya erişim sevdası; günümüzde doğalgazın kullanılmasıyla bir nevi ateşin evlere, iş yerlerine ulaşmasıyla son haddesine ulaşmış durumdadır. Nihayet doğalgazın icadıyla ateş evlerde farklı bir boyutta kullanılarak, insanlar ısınma problemleri için deyim yerindeyse çağ atlamışlardır. Dağlardan, deniz tabanlarından ve toprak altından çıkarılan doğalgaz; şehirlerin, kasabaların örümcek ağı gibi borularla çevrilmesiyle evlere, iş yerlerine kadar ulaşmış olup, sistematik bir düzenek ile çakmağının çakılmasıyla ateş halini almıştır. Bu sistematik düzenek kombi adını almış ve teknoloji burada da kendini göstermiştir.

Esenler Demirdöküm Servisi
Esenler Demirdöküm Servisi

NEDEN KOMBİ GEREKLİ

Esenler Demirdöküm Servisi Teknolojik bir makine olan kombi çağımızın en önemli icatlarından bir olarak insanların kullanımındadır. Şehir hayatına uyum sağlayan, şehrin o debdebesiyle birlikte kolaylıklarına da alışmış olan insanlar her türlü teknolojik makineye hayatlarında yer vermiştir. Kombi bu makinelerden biri olmuştur. Çünkü ısınmak ve sıcak suya kolay bir şekilde erişim sağlamak şehrin en büyük imkanlarından biri olmuştur.

NEDEN KOMBİNİN BAKIMI GEREKLİ

Esenler Demirdöküm Servisi Teknolojik makinelerin bir kullanılma süresi, yıpranma süresi ve iş yapma süresi mevcuttur. Ne kadar kullanışlı veya sağlam bir yapı maddesi ile üretilmiş olsa da gerek kullanıma bağlı olarak, gerek yapım ve bakım aşamasında yaşanan aksaklıklara bağlı olarak kombide düzgün çalışmayı engelleyecek durumlar ortaya çıkacaktır. Bu durumlardan bahsetmek gerekirse;

 • Aşırı sıcak suya bağlı olarak kombi yapısında esneme
 • Kombinin yapım aşamasında ortaya çıkan aksaklıklar
 • Ani doğalgaz erişimine bağlı olan yıpranmalar
 • Kombinin çalışırken çıkardığı problemlerin bir türlü aşılamaması
 • Kombinin ehil kişilerce tamiratının veya bakımının yapılmamasından kaynaklanan problemler
 • Kombi ayarının düzgün yapılmaması nedenli ortaya çıkan problemler
 • Kombi ayarıyla gelen sıcak suyun eve veya iş yerine düzgün bir şekilde aktarımı sırasında yaşanan olumsuz durumlar

olarak karşımıza çıkmaktadır.

NEDEN DEMİRDÖKÜM

 • Demirdöküm, Türkiye’nin ilk olarak kurulan sanayi işletmelerinden biridir.
 • Alanında uzman bir kombi şirketidir.
 • Isınma, ısıtma ve iklimlendirme alanlarında faaliyet gösterir.
 • Demirdöküm kombinin yapı maddesi olarak ismi yerinde dünyada ilk çıkarılan ve ilk işletilen madenlerden demiri kullanmaktadır.
 • Eğer kombiniz demirdöküm ise ”uzun yıllar kullanılacak bir kombiniz var” demektir.

DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ NE İŞE YARAR?

Demirdöküm kombi servisi; uzun yıllar kullanmak üzere satın alınan demirdöküm kombi ve demirdöküm servisi sistemlerinde oluşabilecek problemlerin çözümünde yardımcı olmak üzere çalışan bir bakım servisidir. Bu servis; uzun yıllar çalışmış, belli bir kullanma süresine ulaşmış demirdöküm kombi ve cihazlarının yaşayabileceği herhangi bir problemin meydana gelip gelmediğini öğrenir. Bu problemden kaynaklı çok daha büyük arızanın oluşmasına ortam hazırlamadan demirdöküm kombi ve cihazlarının onarım, bakım ve gerekli görülen diğer işlemlerinin yapılmasını sağlar.

ESENLER DEMİRDÖKÜM SERVİSİ

Esenler demirdöküm servisi; demirdöküm kombi ile demirdöküm kombi yardımcı cihazlarının bakım, onarım, tadilat ve tamirat işleri ile ilgilenen bir kombi servisidir. Demirdöküm kombi ve cihazlarının bakımı bir yılda kış ve yaz olmak üzere iki kez yapılmalıdır. Bu bakım işlerinin her yıl düzenli olarak yapılması gereklidir. Çünkü, kombilerde yaz ve kış ayarı denen bir düzenleme mevcut olup, sık kullanıma ve değiştirmeye bağlı olarak bir sorun yaşanmaması kullanıcıdan beklenmektedir. Kombi işi sıkıntılı bir iştir; ciddi ve hayati bir konu olup, bekletmeye ve ertelemeye gelmez. Esenler Demirdöküm Servisi Ne de olsa sadece kombi işinde değil daha pek çok ciddi ve hayati önem taşıyan teknolojik makinelerde ve ekipmanlarda yaz ve kış bakımı zorunlu görülerek, gerekli servislere gerek duyulmaktadır. Bu servislerden birisi ve işini özveriyle yapan Esenler Demirdöküm Servisidir.

AYRICA ESENLER DEMİRDÖKÜM SERVİSİ

Yaz ve kış yerine getirilmesi uygun görülen bakım işleri, doğalgaz boruları ve bacası, doğalgaz petekleri, demirdöküm kombi, demirdöküm klima sistemleri ve yardımcı ek cihazları kapsamaktadır. Bu yapılacak yıllık bakım çalışmaları sırasında eğer bu tür demirdöküm ısıtma, ısınma ve iklimlendirme cihazlarında herhangi bir ufak arıza varken daha büyük problemlere yol açmadan bertaraf etmek mümkün olacaktır. Esenler Demirdöküm Servisi demirdöküm cihazları ve kombisi yıllık bakımları uygulamaktadır. Bunlara ek olarak demirdöküm kombi ve diğer cihazlarında meydana gelebilecek anlık arızalanmalar, tamiratı anlık olarak gereken problemlerin çözülmesinde oldukça faydalı olabilecek Esenler Demirdöküm Servisi çalışmalarını devam ettirmektedir.

Esenler Demirdöküm Servisinin Kombi ve Yardımcı Cihazları İle İlgili Çalışmaları Şöyle Sıralanabilir;

 • Yılda kış ve yaz olmak üzere her yıl yapımı sağlanan ve en üst düzeyde memnun kalınacak demirdöküm kombi, klima, doğalgaz ulaşım mekanizmaları ve diğer yardımcı cihazlarının bakım işler
 • Ani gelişen ve kısa zamanda tamiratı gerçekleşmesi gereken Demirdöküm kombi ve ekipmanları arızalanmaları (su ısıtmama, kombi çalışmama, kombi derecelendirme aksaklıkları, doğalgaz borusu kırılma ve zarar görme, petek ısıtmama, kombinin gücünün yetmeme, kombiden uyarı işaretlerinin gelme … gibi durumlar)
 • Kombi çalışır durum kontrolü
 • Kombi bacası temizliği,
 • Doğal gaz bacası bağlantı yerinin düzgün monte edilme kontrolü
 • Kombi genel ve özel temizliğidir.

Hemen Arayın